• editör

Başka Bir Şehirde Yaşama Hayali


21. yüzyıl dünyasında artık sınırların kalktığına şahit oluyoruz. Bu şahitlik ise öncelikle yurtiçinde karşımıza çıkıyor. Yurtiçinde isteyen herkes başka bir şehire yerleşip, orada iş bulup, orada yaşamak ve orada çalışmak istiyor. Bu istekler genellikle metropol diye adlandırılan kentlere doğru olsa da metropol kentlerden diğer kentlere doğru bir kaçış da gözlemleniyor. Bu gözlem ise bizlere tek bir sonuca çıkarıyor: insanlar farklı bir şehirde yaşamak istiyor.


İnsanların farklı şehirde yaşamak istemelerinin nedenleri her insana göre değişkenlik gösterdiğinden bu yazımızın konusu dışındadır. Ancak ortadaki bu gerçeklik ise göz ardı edilmeyecek kadar büyük bir orandadır. Peki başka bir şehirde yaşama hayali nasıl gerçekleştirilebilir? Bu mesele nasıl çözüme kavuşturulabilir?


Başka bir şehirde yaşama hayali beraberinde çalışma husunu da getiriyor. Bir insanın hayatını idame ettirebilmesi için belirli bir kazanca, kazanç elde edebilmesi için de belirli bir çalışma hayatına sahip olması gerektiğinden başka şehirde yaşamak için öncelikle iş bulunması, işe yerleşilmesi gerekiyor. Bu gerek için çok çeşitli yöntemler deneniyor, oluşturulmaya çalışılıyor. Bu denenen yöntemler, online iş bulma platformlarından tutun da akraba/eş/dost aracılığına kadar ulaşan geniş bir yelpazeye sahip olabiliyor. Ancak çoğu zaman bu çabalar da çaba olarak, başka bir şehirde yaşama hayali de hayal olarak kalıyor.


Kişilerin bu yoğun düşünce ve hayaline karşılık yepyeni bir model gelişiyor. Bu model ise video özgeçmiş olarak karşımıza çıkıyor. Kişiler artık video cvlerini oluşturarak başka bir şehirde olan işverenlerine gönderip kendilerini kolayca anlatabiliyor. Bu anlatım ile başka bir şehirde yaşamak ve çalışmak artık hayal olmuyor!


İK uzmanlarından destek ve danışmanlık alarak, profesyonel bir stüdyo ortamında, profesyonel ekiplerce oluşturulan özgeçmişi ise Türkiye’de sadece kariyervideom.com platformu sağlıyor. Farklı bir şehirde iş bularak oraya yerleşmek isteyen insanlar bu platform aracılığıyla oluşturdukları video özgeçmişleriyle iş başvurularında yüzlerce adayın hemen önüne geçip farklı şehirlerde kolayca iş buluyor!


Detaylı bilgiler www.kariyervideom.com internet sitesinde halihazırda mevcut. Ancak dilediğiniz zaman arayarak ya da mail atarak da bilgi almanız söz konusu! Başka bir şehirde çalışma fırsatı kariyervideom.com ile doğuyor!


#kariyervideom #kariyer #cv #videocv #videoözgeçmiş #özgeçmiş #ik #hr #iş #işbul #fırsat #istanbul #izmir

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör