• editör

İK Uzmanları Gözünde Önde Olmak


Türkiye’de bir ilana günde ortalama başvuru sayısı 300 civarındadır. Bu sayının ne kadar fazla olduğu herkesçe kabul edilir. Bir başvuru aynı zamanda bir kişinin de özgeçmişini görmek, incelemek demektir. Sayının bu kadar çok olması, işverenlerin adayı incelemesi için süresini 6 saniyeyle sınırlı yapmıştır. Evet, gerçekten de bir işverenin bir özgeçmişe bakma süresi ortalama 6 saniyedir.


Bu kadar çok bir sayı içinde, bu kadar az bir sürede bir işverene veya İK uzmanına kişi kendini nasıl ifade edebilir? Nasıl öne geçebilir? Nasıl farklılık yarabilir?


Bu konu çok dallı ve çok açılıdır ancak bunları basite indirgebilmek de mümkündür.

Çevrenize bir bakın, insanlar nasıl iş başvuruları yapıyorlar? Hepsinin tekdüze olduğunu görürsünüz. İnternetten alınmış bir taslak şablonu doldurarak bir özgeçmiş oluşturup firmalara ilan sitelerinden, firmaların özel posta adreslerinden veya bu hazır şablon özgeçmişin çıktısıyla birlikte firmaların kapısını çalarak birebir özgeçmiş bırakarak. Herkes bu yöntemi kullanırken senin farkın nedir?


İşte tüm iş arayan adaylara yepyeni bir yöntem: Video CV (özgeçmiş). Söz konusu farkı oluşturmak için bir düşün: herkes işverene yazılı özgeçmiş (cv) iletirken senin ise; İK uzmanlarından destek ve danışmanlık alarak, profesyonel bir stüdyo ortamında, profesyonel ekiplerce oluşturduğun bir video özgeçmişin olsa, işverenlerin gözünde nasıl bir yükseliş ve öne çıkman gerçekleşir?


Evet, işverenler açısından adayların önüne geçmen ve fark yaratman işte bu kadar kolay!

Söz konusu video özgeçmişini ise Türkiye’de profesyonelce yapan tek bir platform var: kariyervideom.com!


Kariyervideom.com aracılığıyla, İK uzmanlarından destek ve danışmanlık alarak, profesyonel bir stüdyo ortamında, profesyonel ekiplerce kariyer videonu oluşturabilir, işverenin karşısına çıkarak “bu beniş özgeçmişimdir” demek yerine “bu benim kariyer videomdur” diyebilirsin!


Durma! Fark yaratmak için hemen harekete geç!


Ayrıntılı bilgi ve randevu oluşturmak için www.kariyervideom.com internet sitesini ziyaret edebilirsin!


Kariyervideom.com, video özgeçmişin Türkiye’deki TEK adresi!


#kariyervideom #kariyer #iş #işbul #cv #özgeçmiş #videocv #videoözgeçmiş #eleman #başvuru #ilan #işilanı

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör