• editör

Pandemi Sürecinde İş Başvurusu

En son güncellendiği tarih: 29 Haz 2020


Artık hayatımızda yepyeni bir dönem başladı: Pandemi.

Covid-19’un hayatımıza girmesiyle insan hayatı tümüyle bambaşka bir döneme girmiş oldu. Bu bambaşka dönem insan hayatını her şekliyle etkilediği gibi iş hayatını da her şekilde etkiledi. Bu etki küçük esnaftan büyük holdinglere kadar ciddi oranda hissedildi.


Pandemi süreci, tüm firmaların insan kaynakları departmanlarında ve işveren statüsündeki diğer insanlara da ayrıca bambaşka bir etki yarattı. Bu dönemde ik uzmanları, iş görüşmelerini online ortamda kamera karşısında yapma taraftarı oldular. Online görüşmeler, hem işverenlerin sağlığı hem de iş arayanların sağlığı açısından ciddi bir öneme sahip olmuş oldu. Bununla birlikte işveren statüsündeki insanlar, online görüşmelerde iş başvurusu yapan adayları görebildikleri, duyabildikleri ve tavırlarını izleyebildikleri bu sistemi benimsediler.


Yeni normalle birlikte işverenlerin aldığı önlemler bakımından dijital ortam daha da kullanılarak, adayların yazılı özgeçmiş yanında bir de kısa bir video çekmesi talebinde bulundular. Bu şekilde adayları yüz yüze görüşmeden daha çok tanımaya çalışıyorlardı. Çözümler birbiri ardına oluşturulmaya çalışıldı ancak kesin bir çözüme varılamadı.

Şimdi ise işverenler ve ik uzmanları yeni bir talepte bulunuyorlar: Video Özgeçmiş! Bu meseleyle artık adayların videolarını izleyerek hem cv bilgilerine hem fiziklerine hem hitabetine hem diksiyonuna hem görünüşüne kısacası yüz yüze olan görüşmelerde araştırdığı her şeye ulaşabiliyorlar.


İşte bu meselenin çözümü ise; kariyervidem.com’dur! Video özgeçmişleriniz ile işlere kolayca ve fark yaratarak başvurun, siz işverenlerin talebini; işverenler de sizin işinizi karşılasın!

#kariyervideom #videocv #videoozgeçmiş #iş #işbulma #eleman #personel #ik

12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör