• editör

Tarihe Karışacak Uygulama: Yazılı CV


Yazılı özgeçmişler artık tarih oluyor!


Yazısal dünyadan dijital dünyaya dönüşüm yaşadığımız 21. Yüzyılda artık yazılı özgeçmişler de tarih oluyor. Bu konuda İK uzmanları, işverenler ve iş arayanlar geçmişten gelen ciddi sıkıntılar yaşadılar ve artık bu sıkıntıları çekmek istemiyorlar.


Söz konusu yazılı özgeçmişlerin (CV) işveren ve İK uzmanları açısından:

- Doğru anlayamama,

- Yığın oluşturma,

- Gözden kaçırma,

- Tahlil problemi,

- Mukayese hatası,

- Doğru seçim

Gibi daha birçok hata ve sorunları beraberinde getirdiği kanıtlanmış durumdadır.


Halihazırda büyük bir zaman sıkıntısı çeken işverenlerin sayfalarca, yığınlar oluşturan, istediği ve beklediği şeylerden sapmış, yazım ve nitelik hatası çokça bulunan yazılı özgeçmişlerde kaybolması en büyük problemleri arasında. Ayrıca mevcut bir ilana başvuran adayların hepsinin de o ilan ile örtüşmemesi, işverenler için hem bir zaman kaybı hem de yanlış bir tutum olarak değerlendiriliyor. Bunun ayrımını yazılı özgeçmişte ilk bakışta yapamadığından yine çokça sıkıntı yaşadığını ifade ediyor.


Yine yazılı özgeçmişlerin (CV) iş arayan adaylar açısından:

- Kendini doğru ifade edememe,

- Bilgi eksikliği,

- Nitelik atlama,

- Yetenek ifadesizliği,

- Becerilerini gösterememe,

- Yığınlar arasında kaybolma,

- Fark yaratamama

Gibi birçok problemi getirdiği ortaya çıkıyor.


Aktif iş arayan adayların %90’ı hazır CV şablonları kullandığından belirli bir kalıba sığmak zorunda kalıyor ve esas yetenekleri ve becerileri daima arka planda kalmış oluyor.


Kendilerini yüz yüze çok iyi anlatabilecek, iletişim becerisi hat safhada olan bir aday yazı dilinin azizliğine uğrayarak çok ciddi bir oranda ifade sıkıntısı çekiyor. Ayrıca farklarını ortaya koymak isteyen birçok aday ise halihazırda bulunan kalıp ve şablonlara sıkışmış vaziyette bir türlü sıyrılamıyor.


Tüm bu meseleleri çözen, yazılı özgeçmişleri bir kenara atarak video cv (özgeçmiş) uygulamasını, profesyonel bir şekilde Türkiye’ye sunan bir platform var artık: kariyervideom.com


Artık hem işverenlerin hem de iş arayan adayların nefes alacağı bu platform, yukarıda sayılmış tüm meseleleri kökünden ve toptan olarak çözebiliyor. Kariyervideom.com’a göre,iş dünyası için, dünyanın biriciği olan zamanın en doğru en kârlı ve en optimum kullanışı, video özgeçmişle olacaktır. Artık kişiler kariyervideom.com’u kullanarak kariyer videolarını oluşturarak, kağıt veya yazılı özgeçmiş yerine bu benim “kariyer videom”dur, diyebiliyor! İşe yerleşmesi de bu kadar kolay olabiliyor.


Detaylı bilgiler için www.kariyervideom.com’u ziyaret edebilirsiniz. Dilediğiniz zaman arayabilir, dilediğiniz gibi bilgi alabilirsiniz!


Kariyervideom.com, video özgeçmişin Türkiye’deki TEK adresi!


#videocv #videoözgeçmiş #kariyer #iş #cv #özgeçmiş

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör