• editör

Turizmin Vazgeçilmezi: Video CV


Bazi işler ve meslekler vardır ki; bu iş ve mesleklerde iş başvurusu, işe alım ve yerleştirme gibi aksiyonlar uzun mesafelerde halledilir. Turizm sektörü ise söz konusu bu bazı iş ve mesleklerin en tepesinde gelen sektördür.


Turizmin sınırlı olması, bazı şehirlede bulunması, bulunan şehirlerde bile genel itibariyle şehir merkezlerine uzakta olması gibi birçok mesele Turizm alanında seçme ve yerleştirmenin eski dönemlerde telefondan, özellikle son 10 yılda online ortamlardan gerçekleşmesine neden oldu. Ancak bu seçme ve yerleştirme süreci yine yazılı özgeçmişle (CV) ile başlamasından kaynaklı olarak, turizm sektörünün işverenlerinin bu konuda daha çok zaman ve emek harcamasına, harcanan emek ve zamanın çokluğundan kaynaklı olarak belirli hatalara düşmelerine ve optimum personeli kaçırmalarına neden oldu.


Önce yazılı özgeçmiş (CV) ile online görüşme yapacağı adayları belirleyen turizm sektörünün işverenleri, yüz yüze görüşme fırsatı olmadığından adayları online ortamda görüşmelere davet ettiler. Bu davetle birlikte her adaya ortalama 30 dakikalarını ayırdılar ve kalabalıklar içinde, verdiği ilan ile ilgili/ilgisiz kişilerle bu uzun süreli görüşmeleri yapmak durumunda kaldılar. Yine online görüşmeden önceki evrede de bir yeniliğe ihtiyaç duydular.


Turizm sektörünün bu taleplerini karşılayan yepyeni bir sistem de beraberinde geldi. Bu sistemin temel anlamdaki adı ise video cv’dir. Kişiler artık yurtiçi ve yurtdışı otel ve turizm sektörüyle ilintili iş alanlarına başvuru yaparken video özgeçmişlerini oluşturabiliyorlar. Turizm işverenleri de aynı taleple onların video özgeçmişlerini talep ediyorlar. Bu işlem ve talep sonucunda ise turizm sektörü optimum personeli seçerek işe yerleştirmesini sağlayabiliyor! Yani yeni dönemde turizmin gözbebeği: video özgeçmiş!


Bu sistemi Türkiye’de uygulayan TEK platform ise www.kariyervideom.com olarak karşımıza çıkıyor. Kariyervideom.com, kişilere özel olarak oluşturduğu profesyonelce hazırlanmış video özgeçmişlerle kişilerin yurtiçi ve yurtdışı iş başvurularını, başvuru olmaktan ileriye taşıyor. Kişiler kariyervideom.com aracılığıyla oluşturduğu video özgeçmişler ile turizm sektöründe kolayca iş bulabiliyor!


Kariyervideom.com, video özgeçmişin Türkiye’deki TEK adresi!


#kariyervideom #kariyer #videocv #videoözgeçmiş #cv #özgeçmiş #işbul #iş #opentowork #turizm #fırsat #sektör

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör