• editör

Yurtdışı İş Başvurusunda Video Özgeçmişin Önemi

En son güncellendiği tarih: 29 Haz 2020


Global dünya anlayışında artık sınırlar tamamen kalkaryen yeni bir anlayışla karşılaştık. Bu anlayışla insanlar artık, yurtdışında seçip isteyeceği bir şehirde yaşama ve çalışma fırsatı bulmaktadır. GreenCard, Erasmus, Erasmus+ vb. programlarla ABD ve Avrupa’da yaşamak ve çalışmak istiyorlar. Bunlarla birlikte yurtdışı menşeili firmalara sık sık cv/özgeçmiş göndermek suretiyle işe kabul edilmek ve yurtdışına çıkmak istiyorlar.


Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de 18-30 yaş arası genç insanların %67’si Türkiye dışında bir ülkede yaşamak ve orada çalışmak istiyor. 30 yaş ve üstü olan insanlarda bu oran her ne kadar azalsa da azımsanmayacak kadar büyük bir oranı temsil etmekte bulunuyor. Dolayısıyla buradan şöyle bir sonuç çıkıyor: vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun bu meseleye istinaden yurtdışında çalışmak için bir araca ihtiyaç duyuyor.


Biz, kariyervideom.com olarak vatandaşlarımızın bu beklentilerini karşılamak adına onlara İngilizce olarak video özgeçmiş/cv hazırlıyoruz. Bu özgeçmiş yurtdışı işverenlerin yoğun ilgisiyle karşılanmış durumda. Çünkü aradaki bütün ve büyük mesafelere karşı kişi özenli bir şekilde ve İngilizce olarak bir cv göndermiş oluyor.


Bu video özgeçmiş sayesinde adaylar, büyük oranda öne geçmiş bulunuyorlar. Yazılı özgeçmişlerin tamamından anında sıyrılıyor ve işverenleri ekran başına getirmiş oluyorlar. Bununla birlikte yazılı özgeçmişte ortaya koyamadıkları etkileyici biçimlerini, diksiyon ve fizyolojik özellikleri gibi hususları da ortaya koyuyorlar. Kişiler, “eğer orada olsaydım, kendimi çok iyi ifade ederdim ve işe kabul edilirdim” düşüncesinden kendilerini tamamen arındırarak kilometrelerce mesafeyi kariyer videolarıyla tamamlıyor!


Eğer siz de yurtdışında çalışmak ve orada yaşamak istiyorsanız profesyonel bir video özgeçmiş hazırlayın ve onlara gönderin. Böylelikle yurtdışında iş bulmak ve çalışmak adına herkesten öne geçin!

Profesyonel bir video özgeçmiş için: kariyervideom.com

#yurtdışı #iş #kariyer #kariyervideom #videocv #videoözgeçmiş #english

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör